68890
/
  ANASAYFA » MERAK ETTIKLERINIZ » FARKIMIZ NE

  Farkımız ne?

  Yaratıcı Drama İle Eğitim; 
  Eğitimlerimizde interaktif uygulama olarak yaratıcı drama eğitim tekniği kullanılmaktadır. Böylece katılımcılar bir durumu ya da vaka analizini yaratıcı drama oyunlarının içine bizzat kendileri girerek yaparak ve yaşayarak öğrenirler, çözümlemesini yaparlar.
  - Araştırmalara göre insanlar duyduklarının sadece %20’sini, gördüklerinin ise sadece %30’unu hatırlayabiliyorlar.
  - Uyguladıklarının (gerçek bir deneyimi canlandırma) ise %90’ını hatırlayabiliyorlar.
  - İnsanların dikkat süresinin maksimum 20 dakikayı geçmediği bilinirken bir eğitimi uzun saatler boyunca monolog olarak vermek ya da katılımcının sadece birkaç soru ile eğitime katılıp, interaktivite sağlamak mümkün değildir. 
  - Bu sebeplerden Yaratıcı Drama bütün eğitimlerimizde yoğun olarak kullanılmaktadır.

  Sektöre Özel Vaka Analizleri;
  Eğitimlerimizde başka sektörlerden, kitaplardan vaka analizi değil, sektöre hatta kuruma özel vaka analizleri yaparız.
  Bunu sağlamak için eğitim öncesi kurumda yaşanan, çözüm gerektiren konular için departmanlarla konuşur, vaka analizlerimizi buna göre hazırlarız.

  Dinleme; 
  Eğitimlerimiz öncesi, sırasında ve sonrasında dinleriz. Dinlemek, anlatmak kadar hatta onden bile önemlidir.  Eğitimlerimiz öncesi ihtiyacı, yöneticileri, katılımcı ihtiyaçlarını dinleriz. Eğitimlerimiz standart değildir ve ona göre şekillendiririz. 
  Eğitim sırasında katılımcıları can kulağı ile dinleriz. Gelen her soru, her çözümlememiş sorun çok önemli bir ipucu olabilir. Buna eğitim sırasında veya sonrasında mutlaka çözüm buluruz.
  Eğitim sonrasında eğitimimiz hakkında değerlendirme alır, katılımcılarımızın eğitim hakkında görüşlerini dinler, kendimizi bu doğrultuda geliştiririz.

  Sonsuz Gelişim; 
  Gelişimin sonsuz olduğuna inanır, öncelikle kendi gelişimimizi süreklilikle sağlarız. Eğitimlerimiz durmadan değişir, gelişir. Aynı eğitimleri aylarca, yıllarca vermeyiz.